Для ознайомлення громадськості

Розробка комплексних планів. Посібник для громад

Здійснення

ПІДГОТОВЧОГО ЕТАПУ

розроблення

У жовтні 2023 року на виконання вимог чинного законодавства Деснянською селищною радою було прийнято рішення «Про розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Деснянської селищної територіальної громади» (переглянути Рішення № 17-40/VІІІ  від 27 жовтня 2023 року, зміни до Рішення № 10-50/8 від 30 липня 2024 року).

Склад, зміст та порядок розроблення Комплексного плану просторового розвитку території громади визначається Порядком розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації – далі Порядок (затверджено Постановою КМУ від 1.09.2021 р. № 926).

Порядком передбачено виділення підготовчого, основного та завершального етапів в процедурі розроблення комплексного плану.

Підготовчий етап розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Деснянської селищної територіальної громади (далі – Комплексний план) було розпочато Деснянською селищною радою в жовтні 2023 року та продовжено у липні 2024 року. Встановлено строки проведення підготовчих процедур розроблення Комплексного плану до 1 грудня 2024 року (переглянути Рішення № 10-50/8 від 30 липня 2024 року).

Головне завдання підготовчого етапу та його кінцева мета полягає у формуванні завдання на розроблення Комплексного плану.

В рамках підготовчого етапу було проведено збір заяв на участь у Робочій групі з формування завдання на розроблення Комплексного плану та затверджено її персональний склад (Рішення виконкому Деснянської селищної ради від 11 січня 2024 року).

Робочою групою було проведено аналіз умов та потенціалу просторового розвитку території громади, визначено пріоритети довгострокового розвитку. Вирішено Завдання на розроблення Комплексного плану  розробити у відповідності до Генеральної схеми планування території України та Схеми  планування території Чернігівської області.

Робочою групою визначено 4 основні напрямки розвитку Громади:

1. Використання можливостей сільського господарства шляхом розміщення підприємств зорієнтованих на переробку продукції сільського господарства, обслуговування сільськогосподарського виробництва та сільського населення.

2. Розвиток туристичної і рекреаційної сфери.

3. Розвиток транспортно-транзитних функцій (розміщення об’єктів транспортно-сервісної сфери в зоні проходження транспортних мереж).

4. Створення мережі малих і середніх підприємств для виробництва високоякісних товарів і послуг.

Визначити ці напрямки, як основні складові громадських обговорень.

В рамках підготовчого етапу було сформовано запити щодо державних інтересів. Отримані відповіді опрацьовано.

Також  сформовано та заповнено службами громади анкети щодо економічного та соціального розвитку населених пунктів громади. Результати опрацьовано.

В рамках підготовчого етапу у період з 15 серпня 2024 року по 25 серпня 2024 року здійснюється збір пропозицій громадськості до розроблення Комплексного плану від усіх зацікавлених як фізичних, так і юридичних осіб.

Для визначення переліку  основних заінтересованих сторін у розвитку територіальної громади, у період з 16 серпня 2024 року по 26 серпня 2024 здійснюється збирання інформації про ЗАЦІКАВЛЕНІ СТОРОНИ у просторовому розвитку території Деснянської селищної територіальної громади.