Історична довідка
Військове містечко Десна
Десна – наймолодший і, незважаючи на це, другий за розміром (після Козельця) населений пункт Козелецького району, Чернігівської області. Селище засновано в 1960 році в південно-західній частині району на кордоні з Київською областю за 32 км від райцентру. Станом на 1 січня 2016 року проживає 7352 жителі.
В 1960 році на базі 112 мотострілецької дивізії було сформовано 48 гвардійську учбову танкову дивізію, яку перебазували у цю місцевість.
В 1974 у центрі селища спорудили меморіальний комплекс на честь подвигу воїнів дивізії у Великій вітчизняній війні.
З розвитком військового містечка в 1960-1970-ті роки та зростання кількості населення виникли питання місцевого значення, пов’язані з громадянськими актами, що віднесені до ведення місцевого самоврядування, сформувалася територіальна громада. Тому рішенням Чернігівського облвиконкому від 20 червня 1976 року, № 342 було утворено Деснянську селищну раду.
Багато військовослужбовців, зокрема й ті, які перебували у запасі, брали участь у бойових діях в Афганістані, ліквідували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС, виконували миротворчу місію у різних куточках планети у складі військ ООН, зокрема,Іраці та колишній Югославії.
Наприкінці 1980-х років учбову танкову дивізію переформували у 169 навчальний центр . В1990 році на його оснащенні перебувало 240 танків і 232 бойові машини піхоти.
Нині це 169 Навчальний центр Сухопутних військ України «Десна». Частими гостями у розташованій за 75 км від Києва елітній частині є іноземні делегації, керівництво країни та відомі українські політики.
Танкодром «Остер», разом із військовим лісгоспом займають значну територію Межиріччя. В 2001 р. тут побудовано 12-кілометрову залізницю.
Сьогодні у смт. Десна функціонують заклади соціальної сфери, які у повній мірі забезпечують потреби мешканців селища. Тут функціонують відділення поштового та електрозв’язку, кабельне телебачення, філії банків «Приватбанк», Ощадбанк та «Укрсоцбанк», Остерська КЕЧ району, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Деснянська гімназія, дитяча музична школа, три дитсадки, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, 9 військовий шпиталь, 3 аптеки, заклади торгівлі, 2 гаражні кооперативи, магазини, кафе, бари, 2 фотосалони, комбінат побутового обслуговування, швейні і ремонтні майстерні. Працює Гарнізонний будинок офіцерів.
Духовну відраду та підтримку веснянці завжди знайдуть у настоятеля місцевої православної церкви отця Ярослава.