Деснянська громада
Чернігівська область, Чернігівський район

Європейський день боротьби з торгівлею людьми: Як війна та криза посилюють ризики експлуатації

Дата: 16.10.2024 11:39
Кількість переглядів: 34

Фото без опису

Європейський день боротьби з торгівлею людьми – це день, що є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми: сучасною формою рабства і порушенням прав людини. Запобігти цьому явищу можливо об’єднавши зусилля у переслідуванні злочинців, наданні допомоги постраждалим, веденні превентивної роботи.
Військові дії, економічна нестабільність, підвищення мобільності населення, у тому числі з метою трудової міграції, зростання рівня безробіття, збільшення доступу населення до інформаційних мереж сприяють поширенню торгівлі людьми.

Торгівля людьми є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. Саме Україна була першою з країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Метою торгівлі людьми є експлуатація – використання людини без її добровільної згоди. Досить часто людей просто обманюють, вводять у боргову кабалу та примушують виконати роботу, надати послугу і все лише з метою фінансової наживи злочинців.  

Постраждати від торгівлі людьми може будь-яка особа, незалежно від її статі та віку. Жінки та чоловіки стають жертвами трудової та сексуальної експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для проституції, навіть для вилучення органів.

18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Торгівля людьми – це ганебне явище, але ці слова  звучать так: «Проти Дія торгівлі людьми». Можливо дехто із нас і не здогадується, що ця проблема існує у всьому світі і набуває глобальних масштабів.  Торгівля людьми неабияк стосується нашої держави, адже ця проблема не визнає державних кордонів, не робить різниці між розвиненими державами та державами, що розвиваються. Вона чудово адаптована як до бідності, так і до розкоші.

Від  24 лютого 2022 року Україна живе в умовах воєнного стану. Збройна агресія підвищує ризики торгівлі людьми, тому на сьогодні  ця тема є однією із актуальних. Під загрозою торгівлі залишаються як особи, які вимушені виїхати за кордон, так і ті, які залишились на території України та на тимчасово окупованих територіях

У зв’язку з цим  державою посилено інформаційно-роз‘яснювальну роботу серед населення, а також скоординовано дії міжнародних і громадських організацій.

Якщо Ви потрапили у зазначені вище ситуації звертайтеся до:
– органів місцевого самоврядування за місцем перебування;
– Національної поліції України за номерами 102 або 0 800 500 202 (колцентр поліції);
– Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за номером  15 47;
– Департаменту боротьби зі злочинами, пов‘язаними з торгівлею людьми Національної поліції України – +38(0800) 500-202


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь