Деснянська громада
Чернігівська область, Чернігівський район

В Чернігівський області за 6 місяців 2024 року зареєстровано 31 випадок лептоспірозу

Дата: 05.08.2024 14:15
Кількість переглядів: 54

Фото без опису

УВАГА! ЛЕПТОСПІРОЗ!

В Чернігівський області за 6 місяців 2024 року зареєстровано 31 випадок лептоспірозу, в т. ч. 1 дитина. 6 випадків закінчилось летально.
Наша область по захворюваності на  лептоспіроз займає 1 місце по Україні.
В Чернігівському районі зареєстровано 2 лабораторно підтверджених випадки лептоспірозу у жителів села. Сираї та села Підлісне.

Лептоспіроз - це особливо небезпечна гостра інфекційна хвороба, яка протікає важко з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням внутрішніх органів. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті. 
Захворювання викликається мікроорганізмами з роду «Лептоспіра». Це аеробні мікроорганізми спіралеподібної форми, рухливі, в умовах природного середовища (вода відкритих водойм, вологий ґрунт, заражені продукти харчування і т. п.) зберігають свою життєздатність від кількох годин до кількох місяців.
Лептоспіроз - це зоонозне природно-вогнищеве захворювання - основним резервуаром збудника хвороби є дикі (пацюки, миші, полівки, щури, лисиці, вовки, дикі кабани тощо) та домашні (велика і дрібна рогата худоба, свині, собаки) тварини.
Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами, які виділяють збудника з сечею у навколишнє середовище. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи та ранки на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).Зараження від хворої людини практично не спостерігається. В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм. Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип чи Ковід-19. До того ж, часом захворювання може мати безсимптомний перебіг.

Серед симптомів лептоспірозу виділяють такі:
− висока температура тіла (39 - 40С), поява  поліморфної висипки на шкірі;
− озноб, головний біль, почервоніння очей та одутловатість обличчя;
− біль у м’язах, особливо литкових (хворий часто не може самостійно ходити);
− блювання, діарея, біль у животі, жовтяниця.

Лептоспіроз лікують в умовах інфекційного стаціонару. Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою або з хворою твариною- негайно зверніться до свого сімейного лікаря, який скерує вас до інфекціоніста. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше. У разі несвоєчасного звернення за медичною допомогою недуга може призвести до смерті.

Як запобігти лептоспірозу?
− уникайте потенційно заражених водойм, купання та риболовлі в них;
− вакцинуйте домашніх та сільськогосподарських тварин від лептоспірозу;
− уникайте контактів з хворими та інфікованими тваринами;
− знищуйте гризунів в особистих помешканнях.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається Вам нове оформлення сайту?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь