Жінки, знайте свої права!

Дата: 31.03.2021 15:21

З метою інформування жінок Деснянської територіальної громади з приводу гендерної рівності, Відділ у справах сім’ї, дітей та молоді, соціального захисту населення долучається до проведення регіональної інформаційно-просвітницької акції «Жінки, знайте свої права».

Акція проводиться для підвищення рівня обізнаності жінок щодо їх прав, поінформованості щодо шляхів попередження та інструментів протидії дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, попередження та зупинення усіх форм насильства стосовно жінок і дітей, торгівлі людьми, розвитку жіночого лідерства у всіх сферах та на всіх рівнях.

На щастя, сучасний світ руйнує стереотипи, і жінки поступово відновлюють свої права. В Україні чинне законодавство ґарантує чоловікам та жінкам рівні права та можливості. Але наскільки вони реально допомагають жінкам відчути себе рівними в політичній, соціальній, культурній, економічній сфері та в повсякденному житті – питання риторичне. До цього переліку слід також віднести і працевлаштування.

Українські жінки «програють» чоловікам як за рівнем зарплатні, так і за кількістю вищих керівних посад. Дані Державної служби статистики України щорічно показують, що заробіток жінок в Україні значно менший, ніж у чоловіків, попри те, що працюють жінки з чоловіками на ідентичних посадах.

Міністерство інформаційної політики України представило серію відеороликів про гендерну рівність та протидію стереотипам в професійній діяльності. Адже жінки та чоловіки мають право на рівну оплату праці та свободу у виборі професії.

Відео розповідає про різні пари, в яких чоловіки й жінки працюють на посадах, що традиційно вважаються «не чоловічими» або «не жіночими».

Національні законодавчі та нормативно-правові акти щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

Національні законодавчі та нормативно-правові акти

Закони України:

Укази Президента України:

Указ Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015 «Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини».

Указ Президента України від 30 вересня 2019 року № 722/2019 "Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року"

Постанови Кабінету Міністрів України:

Розпорядження Кабінету Міністрів України:

Накази міністерств: