Змінився граничний обсяг доходу для юридичних осіб – платників єдиного податку: що потрібно знати

Дата: 08.12.2020 12:52

З урахуванням змін, внесених Законом України від 30 березня 2020 року №540 – ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням короновірусної  хвороби (COVID – 19)» (набрав чинності 02.04.2020), та відповідно до п. п. 3 п. 291.4 ст. 291.4 ст.291 Податкового кодексу України з 02.04.2020 збільшено граничний обсяг доходу для юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи з 5 до 7 млн гривень.

Платники єдиного податку третьої групи, які за результатами господарської діяльності у І кварталі 2020 року не перевищили граничний обсяг доходу у розмірі 5 млн грн, мали право перебувати на спрощеній системі оподаткування. При цьому такі платники з 02.04.2020 дотримуються нового річного граничного обсягу доходу у розмірі 7 млн грн, який визначається за період з 01.01.2020 по 31.12.2020 включно.

Заява для відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з перевищенням граничного обсягу доходу подається до контролюючого органу не пізніше 20 числа місяця наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Відповідь на запитання про визначення у 2020 році граничного обсягу доходу, який надає право платникам єдиного податку (юридичні особи) перебувати на третій групі у зв’язку з його збільшенням, розміщено на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України в розділі «Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс» (категорія 108 «Єдиний податок для юридичних осіб – суб’єктів господарювання (спрощена система оподаткування)», підкатегорія 108.01.02 «Порядок визначення доходів та їх склад»).

Враховуючи зазначене, під час проведення камеральних перевірок, поданої платниками єдиного податку третьої групи (юридичні особи) податкової звітності за три квартали 2020 та 2020 рік, не застосовувати розрахунок граничних обсягів доходу до закінчення 2020 року у сумі 6 497 267,76 грн, який був відображений в питанні 5 Інформаційного листа №9 від 08.04.2020 на офіційному вебпорталі ДПС у підрозділі «Податки, збори, платежі» > «Інформаційні листи» (наразі вилучено).

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області