Рекомендації для роботодавців та керівників організацій щодо запровадження запобіжних заходів розповсюдження COVID-19 на робочих місцях
-
На робочому місці дотримуватися масочного режиму. Маски потрібно періодично змінювати, для утилізації одноразових масок (фільтрів для масок) мають бути передбачені спеціальні урни для їх утилізації.
-
Робочі поверхні (столи, прилавки, оргтехніку, ручки дверей та холодильні) протирати дезінфікуючим засобом кожні 2 години.
-
Сприяти частому та ретельному миттю рук працівниками. Розмістити диспенсери із дезінфікуючими засобами у всіх видних місцях (біля робочих місць). Подбати, щоб ці диспенсери були розміщені на видних місцях навколо робочих місць та регулярно заправлялися.
-
Розмістити постери (плакати) на видних місцях, що рекламують миття рук.
-
Сприяти постійному провітрюванню приміщень.
-
Рекомендовано уникати скупчення людей в одному приміщенні (не більше 10 осіб).
-
По можливості, переведіть свій колектив або його частину в режим роботи у віддаленому доступі.
-
Вести постійне спілкування з працівниками щодо їхнього самопочуття. У випадку, коли працівник має симптоми COVID-19, він повинен в телефонному режимі попередити роботодавця та звернутися до сімейного лікаря (також у телефонному режимі).
Варто розуміти! Особи з температурою, вищою за 37.3 ºC, приймаючи жарознижуючі ліки та займаючись самолікуванням, тільки маскують захворювання (інфікування), чим наражають себе і оточуючих на небезпеку.
Переконайтесь, що кожен член вашого колективу ознайомлений з основними моментами ситуації, що склалася в світі, в зв’язку з поширенням COVID-19.
Люди можуть інфікуватись COVID-19:
– торкаючись забруднених поверхонь чи предметів, а потім торкаючись очей, носа чи рота;
– через повітряно-крапельний шлях від хворого на COVID-19, стоячи на відстані одного метра від інфікованої особи (іншими словами, COVID-19 поширюється аналогічно грипу).
Більшість осіб, які інфіковані COVID-19 відчувають легкі симптоми хвороби та з часом одужують. Однак перебіг хвороби може бути більш складним та супроводжуватись ускладненнями такими як пневмонія. Такі хворі потребують термінової госпіталізації.
Закликаємо, не допускати паніки у колективі та попередити випадки дискримінації осіб, які інфікувалися або перебувають в зоні ризику.
Головний лікар
КНП «Деснянський ЦПМСД» О.М. Шинкаренко