Як оподатковується дохід від продажу рухомого майна фізособою

Дата: 09.04.2019 12:31

У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області нагадали про порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна фізичною особою.

Отже, дохід фізичної особи від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда не підлягає оподаткуванню.

Якщо фізична особа продавала або обмінювала протягом 2018 року два та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, то сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.  Фізична особа зобов'язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до органу фіскальної служби за місцем реєстрації до 1 травня 2019 року.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області