ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ ПРО ДІЇ У ПОВЕНЕВИЙ ПЕРІОД

УВАГА!!!

ВЕСНЯНА ПОВІНЬ

ПАМЯТКА НАСЕЛЕННЮ ПРО ДІЇ У ПОВЕНЕВИЙ ПЕРІОД

Повінь (водопілля) – фаза водного режиму річки, яка характеризується найбільшою водністю і значним, відносно тривалим підняттям рівня води внаслідок весняного танення снігу і спостерігається щороку в один і той же сезон.

Повідомляємо, що Ваш населений пункт знаходиться в зоні затоплення та підтоплення. Детальну інформацію Ви можете отримати в органах місцевого самоврядування. Вони зобов’язані інформувати населення про стан та прогнозований рівень води при проходженні весняної повені.

Затоплення можливе не тільки по причині підняття рівня води в річках, але й внаслідок підняття грунтових вод, стікання поверхневих вод зі схилів та зворотнього підняття води в відкритих каналах осушувальних систем.

Найбільш ефективним для захисту населених пунктів, що знаходяться в зоні можливого затоплення та руйнування, є:

• постійні капітальні протипаводкові річкові та берегові споруди (берегоукріплення, захисні дамби (вали));
  • будівництво польдерних меліоративних систем;
  • використання тимчасових протипаводкових (водозахисних) бар’єрів (мішки з піском), що утримують воду локально.

Памятайте, що більшість будинків не розраховано на стримування тиску води більше одного метра!

В обов’язкові дії господаря будинку, що знаходиться в зоні затоплення або підтоплення, з метою зменшення можливих збитків, входить:

• використання сучасних гідроізоляційних матеріалів для стін та фундаментів;
  • підготовка мішків з піском для блокування входу у приміщення та зовнішніх стін на висоту до 1 метра;
  • перенесення цінних речей, документів у безпечне місце вище прогнозованого рівня води, краще на горище або верхній поверх;
  • завчасне прибирання господарських подвір’їв від сміття;
  • визначення та підготовка місця для вивезення худоби та птиці в разі необхідності;
  • підготовка човна для використання, якщо нема - при можливості придбати.

Якщо Ваш будинок застраховано, перевірте, чи передбачено в договорі страхування відшкодування збитків від затоплення або підтоплення!

За будь-яких обставин зберігайте спокій і самовладання.

Вам обов’язково прийдуть на допомогу!

Козелецьке міжрайонне управління водного господарства

смт Козелець  вул. Соборності, 114  тел. 0(4646)4-20-75