Проведення фестивалю обдарованої молоді в Деснянській об’єднаній територіальній громаді

Дата: 15.11.2017 09:06

На базі Деснянського навчально-виховного комплексу «Гімназія – загальноосвітня школа І ступеня»10 жовтня 2017 року відбувся ІІ фестиваль обдарованої молоді «Розумна нація – міцна держава».

Метою фестивалю є підтримка обдарованої молоді, презентація творчого потенціалу учнів, набуття корисних теоретичних і практичних навичок для подальшої діяльності, сприяння росту зацікавленості до проблем талановитої дитини в суспільстві.

На фестиваль були запрошені обдаровані учні не лише із шкіл Деснянської громади (Деснянського НВК, Косачівської, Тужарської, Морівської закладів загальної середньої освіти), а й із сусідніх – Остерської та Козелецької громад. Також гостями фестивалю стали учні та вчителі Покровського НВК «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – гімназія» Дніпропетровської області.

Захід розпочався психологічним тренінгом «Я єдиний і неповторний». Учасникам фестивалю були запропоновані творчі майстерні: природничого циклу «Геологічна лабораторія», математичного – «До гармонії природи через математику», історично-правового «Дім демократичних цінностей», філологічного «Маю право на життя». Під час художньої майстерні «Із сивої давнини до сучасності» викладачі позашкільного навчального закладу «Центр творчості дітей та юнацтва» учили створювати своїми руками українські символи та обереги із солоного тіста, глини, доторкнулися до таїнства петриківського розпису.

Цікаво й невимушено пройшло засідання «Молодіжної ради» Деснянської громади, на якому представники цієї організації розповіли присутнім про досвід співпраці з органами місцевого самоврядування, про своє бачення майбутнього Деснянської громади.

Також учителі та представники вищих навчальних закладів були запрошені на засідання «круглого столу» для обговорення проблеми формування ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності. На засіданні виступили: Вошкіна І.А., завідувач відділу роботи з обдарованими учнями, Мокрогуз О.П., завідувач кафедри суспільних дисциплін,  кандидат педагогічних наук, доцент Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського; та Некряч А.І., проректор з наукової роботи, доктор політичних наук, професор Київського міжнародного університету.

Практичним досвідом роботи закладів загальної середньої освіти області щодо формування життєво необхідних компетентностей у сучасного учня поділилися директори гімназій: Павленко Л.І. (Козелецька гімназія № 1),  Куран І.М. (Остерська гімназія)  Божко С.Б. (Покровський НВК)

Закінчився фестиваль святковим концертом, на якому учні продемонстрували свої  таланти. Адже ще Сократ сказав: «У кожній людині сонце. Тільки дайте йому світити».